BULLERBYN INACZEJ

W ostatnich tygodniach, uczniowie klas III przerabiali ponadczasową lekturę "Dzieci z Bullerbyn". Szczegółowo więc omówili historię, perypetie i przygody grupki dzieci mieszkających w malutkiej wsi na szwedzkiej prowincji. Klasa III a postanowiła chwilę dłużej pozostać w klimacie omawianej książki. Uczniowie pracując w grupach, pod kierunkiem wychowczyni - pani Beaty Stodółki, przygotowali makiety przedstawiające wioskę, w której toczy się historia. Zajęcia przy tworzeniu makiet dostarczyły uczniom wielu emocji, rozbudziły kreatywność, pozwoliły na pobudzenie wyobraźni i ostatecznie przyczyniły się do powstania ciekawej wystawy prac na szkolnym korytarzu.