Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Trzcinicy

14.10.2016r. w Zespole Szkół w Trzcinicy cała społeczność szkolna uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Podczas spotkania uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Trzcinicy złożyli uroczyste ślubowanie, a po nim dyrektor szkoły pasowała każdego z nich na ucznia. Podczas okolicznościowego apelu uczniowie klasy V zaprezentowali scenki z życia szkoły, a także złożyli życzenia pedagogom i pracownikom szkoły. Obecny na uroczystości wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik podziękował nauczycielom i wszystkim pracownikom Zespołu Szkół w Trzcinicy za trud pracy wykonywanej codziennie i życzył dalszych sukcesów i satysfakcji.

Tego samego dnia w Gimnazjum w Trzcinicy odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. W obecności zaproszonych gości: sekretarz Gminy Trzcinica – Renaty Ciemny, przewodniczącej Rady Rodziców – Bogumiły Konieczny, nauczycieli Zespołu Szkół w Trzcinicy, uczniowie klas I poddani zostali kilku próbom, po których okazało się, że zasługują na miano Gimnazjalisty. Pierwszoklasiści wykazali się wiedzą i poczuciem humoru. Część artystyczną na to spotkanie przygotowali uczniowie klas IIa i IIb wraz z wychowawczyniami Grażyną Kłoczaniuk i Agnieszką Podejmą-Wróblewską.

W części oficjalnej uroczystości uczniowie klas I złożyli ślubowanie. Dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy życzyła uczniom, aby w murach swojej szkoły zdobywali wiedzę, umiejętności i rozwijali swoje talenty, a następnie pasowała wszystkich na Gimnazjalistów. Na pamiątkę tej uroczystości wychowawczynie klas pierwszych Bożena Mierzwiak i Alicja Gatner wręczyły swoim wychowankom dyplomy. W imieniu wójta Gminy Trzcinica sekretarz Renata Ciemny skierowała do uczniów życzenia zdobycia sukcesów w wielu dziedzinach. Przewodnicząca Rady Rodziców Bogumiła Konieczny życzyła uczniom sukcesów, zachęcała do aktywności i rozwoju w murach szkoły, a także zapewniała o ciągłym wsparciu ze strony rodziców, na które mogą liczyć gimnazjaliści. Załącznikiem do złożonych przez nią życzeń były słonie „na szczęście”, które otrzymali pierwszoklasiści i ich wychowawcy.