Leśniczy w przedszkolu

9 listopada 2016 roku Przedszkole w Trzcinicy odwiedził leśniczy pan Wiktor Szymała. Nasz gość rozmawiał z dziećmi na temat pracy, którą wykonuje i pogłębił wiedzę dzieci o lesie i jego mieszkańcach. Zachęcał do spacerów po lesie, bo las jest piękny o każdej porze roku. Dzieci zaprezentowały panu leśniczemu kąciki przyrody, w których zgromadziły dobrodziejstwa, którymi obdarowuje nas las jesienią. Ponieważ przedszkolaki starają się wspólnie dbać o przyrodę, zgromadzone kasztany, żołędzie i orzechy postanowiły podarować mieszkańcom lasu, aby zimą żadne zwierzątko nie chodziło głodne. Pan leśniczy przyjął zgromadzony pokarm i zobowiązał się dokarmiać nim zwierzęta w okolicznym lesie.