Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół w Trzcinicy

1 września 2016 roku w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyły się uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej, Gimnazjum i Przedszkolu w Trzcinicy.

W szkole podstawowej naukę rozpoczęło 187 uczniów, w gimnazjum 94 uczniów a w przedszkolu 100 dzieci.

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w SP i GIM uczestniczył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Kierownik Oddziału SBL w Trzcinicy Anna Wylęga, rodzice, nauczyciele i uczniowie obu szkół. Dyrektor Szkoły Małgorzata Hadzik zapoznała wszystkich ze zmianami, jakie planowane są w oświacie, przedstawiła organizację nowego roku szkolnego, przypomniała o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w naszej szkole. Wójt Gminy życzył wszystkim uczniom sukcesów edukacyjnych, sportowych i artystycznych. Kierownik Oddziału Spółdzielczego Banku Ludowego w Trzcinicy wręczyła wyróżnienie dla SP w Trzcinicy – laureata konkursu „SKO w SGB”. Upominki otrzymali także uczniowie klas I-III za systematyczne oszczędzanie. Po uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli we mszy św.

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w PPS uczestniczył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Przewodnicząca Rady Rodziców Sylwia Grześniak, rodzice, nauczyciele i dzieci. Dyrektor Szkoły zapoznała rodziców ze zmianami, jakie planowane są w oświacie, które będą dotyczyły ich dzieci. Wójt Gminy złożył wszystkim dzieciom i rodzicom życzenia wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. Po omówieniu spraw organizacyjnych rodzice z dziećmi i nauczycielami udali się na zwiedzanie przedszkola.

Życzymy wszystkim dzieciom i uczniom wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.