3 Maja Święto Konstytucji

3 maja 2017r. poczet sztandarowy, delegacja uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Trzcinicy wzięli udział w Gminnych obchodach Święta Konstytucji. Uczestniczyli w mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny w Kościele w Laskach, a następnie złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową przy kościele.

5 maja odbył się apel przygotowany przez uczniów klas II Gimnazjum w Trzcinicy, pod kierunkiem nauczycielek: Grażyny Kłoczaniuk i Agnieszki Podejmy-Wróblewskiej.

Po zakończonej części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom konkursów ogłoszonych przez Wójta Gminy Trzcinica. Pani Dominika Stężały – pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy wręczyła nagrody, które otrzymali:

• w konkursie plastycznym "Symbole narodowe wokół nas"

w kategorii przedszkole: Tobiasz Wróbel (I miejsce), Zuzanna Sikora (wyróżnienie), Hanna Woźnica (wyróżnienie)

w kategorii kl. I-III: Malwina Pawlyta (III miejsce), Anna Kardaś (wyróżnienie)

• w konkursie plastycznym na plakat "Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791r."

w kategorii kl. IV-VI: Talitha Kubiak (I miejsce), Amanda Juszczak (II miejsce), Edyta Fajga (wyróżnienie)

w kategorii gimnazjum: Weronika Kruber (I miejsce)