W ostatnim tygodniu przed wakacjami – 17 czerwca - przedszkolaki wybrały się w pieszej wycieczce do wyjątkowego miejsca. Dzięki uprzejmości pana Marcina Parzonki, mieszkańca Trzcinicy, pasjonaty i miłośnika odrestaurowywania starych pojazdów dzieci mogły zobaczyć traktory, kosiarki i inne sprzęty rolnicze, które dziś funkcjonują jedynie dzięki zamiłowaniu do odnawiania. Pan Marcin wielogodzinną pracą przywraca im „drugie” życie. Większość z tych urządzeń używana była przez rolników w ubiegłym wieku.
Dzieci z nieukrywanym zdziwieniem przyglądały się jak działają te pojazdy i urządzenia.
Gospodarz miejsca pokazał również wycieczkowiczom miniatury różnych pojazdów, które stworzył osobiście. Jesteśmy pewni że wycieczka ta zaowocuje u dzieci realizacją własnych pomysłów konstruktorskich.
Przedszkolaki wraz z wychowawcami podziękowały panu Marcinowi za ciekawe zajęcia. W zamian otrzymały słodkości, które umiliły im powrót do przedszkola.