Adwentowo i świątecznie z dobrym sercem dla Dzieci z Domów Dziecka

Tradycyjnie w okresie Adwentu uczniowie, rodzice i pracownicy Szkoły Podstawowej w Trzcinicy wzięli udział w Adwentowej Akcji Charytatywnej. Jak co roku zbieraliśmy słodycze i przybory szkolne dla dzieci z Domu Dzieci i Młodzieży „Szansa” w Kosewie – placówki, z którą współpracujemy już od wielu lat.

Tegoroczna zbiórka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wzięła w niej udział rekordowa liczba zainteresowanych. Do akcji włączyli się absolwenci naszej szkoły. Zebraliśmy tak dużą ilość darów, że postanowiliśmy dodatkowo wesprzeć Dom Dziecka w Bierutowie.

To budujące, że w tym niezwykłym okresie, przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, nasza społeczność szkolna potrafi dzielić się dobrem z potrzebującymi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.