Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

13 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Katarzyną Zawadzką, która prowadzi „Azyl Psów Zapomnianych” w Wołczynie. Udział w nim wzięli uczniowie klasy Va, ze świetlicy szkolnej oraz kilka uczennic ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak psy trafiają do azylu, jak należy opiekować się psami oraz co zrobić, gdy znajdziemy bezpańskiego psa. Pani K. Zawadzka wyjaśniła uczniom, w jaki sposób można adoptować psa ze schroniska oraz jak można wspomagać schronisko, a jednym ze sposobów pomocy jest wyprowadzanie psów na spacer (w ramach wolontariatu). Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali naszego gościa, zaprzyjaźnili się z psem, który towarzyszył pani Katarzynie, a także opowiadali o swoich psach i kotach.

Szkolne Koło Wolontariatu już po raz trzeci zorganizowało zbiórkę karmy, koców i obroży dla psów ze schroniska.