ALCHEMIK I EUREKA

Uczestnicy w kategorii „Adept”

18 czerwca 2019r. nastąpiło podsumowanie dwóch konkursów, w których w marcu br. brali udział uczniowie naszej szkoły, Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego ALCHEMIK oraz Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego EUREKA. Konkursy prowadzone są przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie - Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu. Stowarzyszenie od wielu lat organizuje na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując merytorycznie z tak renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi jak Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, czy Uniwersytet Warszawski. Konkurs przeprowadzany był w dwóch kategoriach: „Adept” – uczniowie VII i VIII klas szkoły podstawowej, „Junior” – uczniowie III klas gimnazjów.

Uczniowie naszej szkoły uzyskali bardzo dobre wyniki i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W kategorii „Adept” Konkursu Chemicznego ALCHEMIK oraz Konkursu Fizycznego EUREKA – najlepszy wynik w szkole uzyskała Anna Więcek.

W kategorii „Junior” Konkursu Chemicznego ALCHEMIK – najlepszy wynik w szkole uzyskał Miłosz Żurawa, Konkursu Fizycznego EUREKA – najlepszy wynik w szkole uzyskali Milena Rosielewska i Miłosz Żurawa.

Do konkursu chemicznego uczniów przygotowywała p. Grażyna Kłoczaniuk, a do konkursu fizycznego p. Mariola Krawczyk.

Gratulujemy!