Andrzejki w przedszkolu

W piątek 30 listopada w imieniny Andrzeja przedszkolacy uczestniczyli we wróżbach andrzejkowych. Rozmowy o tradycjach ludowych związanych z tym dniem prowadzone były już wcześniej. Dzieci we wszystkich grupach przygotowywały się wykonując ozdoby i ćwicząc tańce. Różnorodność wróżb i stworzenie przez nauczycielki magicznego nastroju z przygaszonym światłem sprawiły, że dzień ten stał się jak ze świata baśni. Rodzice przygotowali specjalne kotyliony, które ucieszyły wszystkie dzieci. Zabawa przy muzyce z dziecięcego repertuaru i popularnych przebojów pozwoliła powrócić do rzeczywistości. Rada Rodziców zadbała, aby przedszkolakom w tej wyśmienitej zabawie nie zabrakło sił przygotowując dla nich babeczkowy poczęstunek z napojami.