godło

Zespół Szkół w Trzcinicy
ul. Szkolna 2, 63 - 620 Trzcinica

logo
Zespół Szkół w Trzcinicy

APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

14 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęło wspólne odśpiewanie Hymnu Polski. Natępnie głos zabrała dyrektor szkoły Pani Ewa Hetmańczyk odnosząc się do faktów historycznych świętowania 11 listopada. Na uroczystości zagościli Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik, Pani Małgorzata Hadzik oraz przedstawiciele rodziców. Po części oficjalnej, uczniowie klasy IV wspierani przez koleżanki i kolegów z innych klas zaprezentowali tematyczny spektakl teatralny. Na scenie snuła się wzruszająca opowieść przenosząca widzów raz w czasy teraźniejsze, a raz w odległą historię naszego kraju. Uczniowie przepięknie przekazali emocje i zaimponowali wszystkim grą aktorską. Nie zabrakło również piosenek patriotycznych, które uświetniły całość przedstawienia.

Nad przygotowaniem uczniów czuwały panie: Agnieszka Podejma-Wróblewska, Jolanta Jelonek oraz Paulina Hazubska.

Podczas uroczystości podsumowany został Gminny Konkurs Plastyczny "Pocztówka dla Niepodległej Polski". Prezentujemy wyniki:

W kategorii klas I-III

I miejsce - Martyna Żurawka

Wyróżnienie - Julia Przybyła

wyróżnienie - Wiktor Nowak

 

W kategorii klas IV-VI

I miejsce - Michalina Nolbert

III miejce - Paulina Pieles

 

W kategorii klas VII-VIII

II miejsce - Oliwier Paś

 

Autorzy wyróżnionych w konkursie prac otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczył Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik.

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - więcej informacji w naszej Polityce Prywatności. [zamknij]