Apel z okazji rocznicy internowania

28 września 2018r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się uroczysty apel z okazji 65.rocznicy internowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przygotowali go uczniowie klasy VIb szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawczyni pani Renaty Adamskiej oraz chór szkolny, którego pani Renata jest dyrygentem.

Kardynał Stefan Wyszyński jest od listopada 2005r. patronem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Trzcinicy. Po II wojnie światowej, kiedy zaczęły nasilać się prześladowania wobec Kościoła w Polsce, bronił praw ludzi wierzących w naszym kraju. Został uznany za wroga narodu i 25 września 1953r. aresztowany i więziony do 1956r.

W związku z tym, że w roku 2018 obchodzona jest 100.rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości tegoroczny apel poświęcony został patriotyzmowi. Szóstoklasiści szukali odpowiedzi na pytanie „Czym jest patriotyzm?”.

W uroczystości, która tradycyjnie co roku odbywa się we wrześniu w naszej szkole, wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz zaproszeni goście: sekretarz Gminy Trzcinica – Renata Ciemny, proboszcz Parafii w Trzcinicy – ks. Wiesław Cieplik i przewodnicząca Rady Rodziców – Bogumiła Konieczny.