Apel z okazji rocznicy internowania

25 września 2019r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się uroczysty apel z okazji 66.rocznicy internowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przygotowali go uczniowie klasy VIIb szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawczyni pani Renaty Adamskiej oraz chór szkolny, którego pani Renata jest dyrygentem.

Apel poświęcony był wartości pokoju w naszym życiu. Uczniowie zaprezentowali scenki, w których pokazali w jaki sposób codziennie zakłócamy ten pokój i co możemy zrobić, aby było inaczej. Wydarzeniu towarzyszyły słowa Prymasa „Pokój światowy rozpoczyna się od pokoju naszego serca”.

W uroczystości, która tradycyjnie co roku odbywa się we wrześniu w naszej szkole, wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz zaproszeni goście: wójt Gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik, proboszcz Parafii w Trzcinicy – ks. Wiesław Cieplik i przewodnicząca Rady Rodziców – Bogumiła Konieczny.