Babcie i Dziadkowie w przedszkolu

Składanie życzeń kochanym babciom i dziadkom w przedszkolu trwało 2 dni: 22 stycznia 2018r. w grupach „Smoki Dinusie” i „Muchomorki”, a 23 stycznia 2018r. w grupach „Krasnoludki” i „Jeżyki”.

Dzieci w starszych grupach przedstawiły „badanie” mające na celu sprawdzenie, czy babcia i dziadek są czarodziejami. „Bo przecież, gdy babcia poczaruje, to niejadkowi nawet barszczyk smakuje, a kiedy upadł wnuk na kolana i powstała wielka rana, to dziadek podszedł śmiało, opatrzył, szepnął słowo i już nic nie bolało”. Wyniki poparte obserwacją przez lornetki wskazały jednoznacznie: „To nie żadne magiczne sztuczki. To jest miłość do wnuka i miłość do wnuczki. To nie czarodziejski gest, tak po prostu właśnie jest!”

Całość urozmaicona była piosenkami, których bohaterami byli babcie i dziadkowie zwiedzający Polskę i Europę.

Młodsze dzieci zachwycały swoich gości życzeniami i prezentacją taneczną ze śpiewem nawet w języku angielskim. Wszystkie dzieci wręczyły swoim kochanym dziadkom w prezencie filiżankę, a w niej herbatkę i na talerzyku cukierek na dokładkę. Panie Małgorzata Hadzik i Ewa Hetmańczyk – złożyły wszystkim gościom życzenia i podziękowały za udane występy dzieci.