Bezpieczne przedszkolaki

01 października 2019r. w Przedszkolu w Trzcinicy zostało zorganizowane spotkanie dzieci z pracownikami Straży Ochrony Kolei. Tematem przewodnim było utrwalenie zdobytych już przez przedszkolaków wiadomości z zakresu bezpieczeństwa poruszania się i odczytywania niektórych znaków drogowych, ze szczególnym uwzględnieniem tych dotyczących przejazdów kolejowych. Zabawa prowadzona przez zastępcę komendanta FOK panią Beatę Wierzbicką wzbudziła aktywność dzieci, które czynnie uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek oraz zainscenizowanych sytuacjach drogowych. Towarzyszący pani komendant, dziadek jednej z dziewczynek, pan Wojciech Biegański prezentował mundur i niektóre przedmioty używane w codziennej pracy. Goście na pożegnanie obdarowali każde dziecko książeczką edukacyjną „Bezpieczny przejazd” i czerwonym balonikiem. Ma on symbolizować czerwone światło, przy którym musimy zatrzymać się zanim postanowimy przejść przez przejazd kolejowy lub na drugą stronę ulicy.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie spotkania serdecznie dziękujemy!