BIEG KOLOROWYCH SKARPET

3 czerwca, w dniu kiedy obchodziliśmy Dzień Dziecka, w naszej szkole odbył się  BIEG KOLOROWYCH SKARPET. Najczęściej bieg ten jest związany ze Światowym Dniem Osób z zespołem Downa, nazywany również Dniem Kolorowej Skarpetki obchodzonym 21 marca. My jednak do tej akcji dołączyliśmy teraz. Wydarzenie co roku organizuje Fundacja „Coś Dobrego” i ma ono wyrażać  wsparcie i akceptację dla osób z zespołem Downa oraz z innymi niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Współpracę z Fundacją „Coś Dobrego” nawiązała Rada Rodziców za co serdecznie dziękujemy.

W przeprowadzenie biegu w kilku etapach zaangażowali się wszyscy wychowawcy i nauczyciele. Uczniowie przygotowali się na dzisiejszy bieg ubierając dwie różne skarpety. Każdy mógł przebiec wyznaczony dystans bądź przejść go w razie jakiejkolwiek niedyspozycji.

Na mecie biegu każdy uczestnik został uhonorowany pamiątkowym medalem, który wręczali biegaczom wychowawcy klas.

Wydarzenie będzie miało swoją kontynuację podczas zajęć z wychowawcami, na których poruszona zostanie tematyka równości, szacunku dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich różnic oraz codzienności i problemów z jakimi borykają się osoby z zespołem Downa.