„Cała Polska czyta dzieciom” – spotkanie w szkolnej bibliotece

7 czerwca 2022r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Trzcinicy odbyło się ciekawe wydarzenie czytelnicze, które miało na celu zachęcić dzieci do czytania książek.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Ewa Gaze - bibliotekarka szkolna zaprasza różnych gości, którzy czytają uczniom z klas I-III bajki i baśnie. W tym roku spotkanie było nietypowe. Gośćmi było troje uczniów z Ukrainy. Dwie uczennice Nataliia Shulha i Anastasiia Holoborodko czytały w języku ukraińskim opowiadanie „Bohaterowie też płaczą”, a Vladyslav Horobii i pani Ewa czytali to samo opowiadanie w języku polskim. Treść opowiadania nawiązywała do obecnych wydarzeń w Ukrainie. Historia była niezwykle pouczająca. Uczniowie mogli posłuchać języka ukraińskiego, zobaczyć jak wyglądają litery alfabetu, a także nauczyć się kilku słów po ukraińsku. Wśród słuchaczy były dzieci, które niedawno przybyły do nas z Ukrainy. Cieszyły się, gdy słuchały opowieści w swoim ojczystym języku. Spotkanie było bardzo udane.