Chemiczne sukcesy w Kobylej Górze

28 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Chemiczny „Chemia bez tajemnic”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z trzech powiatów: ostrzeszowskiego, kępińskiego i sycowskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII: Patrycja Biegańska, Karolina Dłubak-Sierańska i Maja Tomalik. W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy rozwiązywali test z zadaniami zamkniętymi i otwartymi dotyczącymi różnych działów chemii. Trzy osoby z najwyższą liczbą punktów awansowały do części ustnej, wśród nich znalazła się nasza uczennica Patrycja Biegańska. Uczestnicy ścisłego finał musieli wykazać się umiejętnością zbudowania modelu związku chemicznego, musieli rozpoznać sprzęt laboratoryjny, rozpoznać piktogramy lub podać nazwisko sławnego chemika. W ostatecznej klasyfikacji uczennica Szkoły Podstawowej w Trzcinicy Patrycja Biegańska zajęła III miejsce, a Karolina Dłubak-Sierańska zajęła IV miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała Grażyna Kłoczaniuk – nauczyciel chemii.

Gratulujemy!