Chór szkolny na wycieczce w Opolu

20 października 2017r. członkowie Chóru Zespołu Szkół w Trzcinicy wraz z dyrygentem – Renatą Adamską wyjechali do Opola.

Wzięli udział w otwartej próbie generalnej w Sali Koncertowej Filharmonii Opolskiej, a także zwiedzili Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Muzeum to gromadzi, kataloguje, konserwuje i udostępnia zbiory dotyczące polskiej piosenki. Jest jedyną instytucją w Polsce, której głównym celem jest utworzenie centrum informacji na temat polskiej piosenki w formie multimedialnych wystaw. Wizyty w filharmonii i muzeum były wielką atrakcją dla naszych uczniów.

Wyjazd sfinansowany został ze środków Gminy Trzcinica jako podziękowanie za udział chóru w różnych uroczystościach gminnych.