Chór szkolny odwiedził siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

29 września 2016r. członkowie Chóru Zespołu Szkół w Trzcinicy wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Koszęcina, gdzie na niezwykle malowniczym terenie znajduje się kompleks pałacowy, będący jednocześnie siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Razem z naszymi uczniami pojechali członkowie Chóru „Violino” z Zespołu Szkół w Laskach. Pomysłodawcą wyjazdu był Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik. Wyjazd był formą podziękowania dla obu chórów za uświetnianie śpiewem różnych gminnych uroczystości i został całkowicie sfinansowany ze środków Gminy Trzcinica.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili cały kompleks pałacowy pod okiem wyjątkowych przewodników – członków zespołu. Zapoznali się z rysem historycznym samego miejsca, ale przede wszystkim poznali historię oraz obecną działalność Zespołu „Śląsk”. Obejrzeli wiele wystaw tematycznych ukazujących dotychczasowe osiągnięcia zespołu, a także obejrzeli sfilmowane fragmenty koncertów zespołu. Najwięcej wrażeń dostarczył im ostatni element wycieczki, którym była możliwość przymierzania elementów oryginalnych strojów ludowych wykorzystywanych przez zespół podczas występów.

Wycieczka okazała się niezwykłym przeżyciem dla jej uczestników.

Chór Zespołu Szkół w Trzcinicy dziękuje Wójtowi Gminy Trzcinica za zorganizowanie wyjazdu.