Ciekawa lekcja WOS-u w klasach II gimnazjum

W piątek 30 września 2016r. na lekcję wiedzy o społeczeństwie w klasach II gimnazjum została zaproszona Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pani Bożena Henczyca. Klasy II na poprzednich lekcjach omawiały zagadnienia związane z funkcjonowaniem polskiego parlamentu – Sejmu i Senatu. Podsumowaniem tych wiadomości była lekcja z Panią Poseł Bożeną Henczycą, która przybliżyła uczniom zadania wynikające z pełnienia funkcji posła. Pani Bożena Henczyca opowiadała m.in. o pracy posła w komisjach sejmowych, jak odbywa się procedowanie projektu ustawy, wyjaśniła również na czym polega inicjatywa obywatelska. Uczniowie dowiedzieli się także o zajęciach posła poza pracami w parlamencie. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe gadżety. Pani Poseł obiecała uczniom lekcje WOS-u w polskim parlamencie.