Ciekawe spotkanie w GBP w Trzcinicy

11 września 2019r. uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej w Trzcinicy uczestniczyli w spotkaniu z autorem książek dla młodzieży, dziennikarzem, detektywem, organizatorem wypraw i instruktorem survivalu – Krzysztofem Petkiem. Spotkanie odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy i zostało zorganizowane w ramach projektu „Książka – źródło inspiracji”.

Pan Krzysztof Petek w ciekawy sposób opowiedział uczniom o wyprawach, które organizował po Polsce, Transylwanii, w Puszczy Amazońskiej oraz na Syberii i Kamczatce. Fascynujące opowieści o mieszkańcach tamtych regionów, o ich kulturze, języku, o niespodziewanych i niebezpiecznych przygodach, bardzo zaciekawiły naszych uczniów. Autor książek swoje opowieści wzbogacił pokazem zdjęć wykonanych podczas swoich licznych wypraw w najdziksze zakątki świata. Na końcu opowiedział uczniom o zasadach i technikach samoobrony. Tłumaczył różnicę między walką, a samoobroną i podkreślał, że to ta druga świadczy o prawdziwej dojrzałości człowieka. Za pomocą ochotnika, nagrodzonego za swą odwagę książką, zademonstrował kilka prostych technik, pozwalających obronić się przed napastnikiem.

Spotkanie zorganizowała dyrektor GBP w Trzcinicy pani Renata Gość.

Dziękujemy!