Ciekawe zajęcia "ARKTYKA I ANTARKTYDA – najzimniejsze obszary na Ziemi"

22 lutego i 1 marca odbyły się w klasach II szkoły podstawowej zajęcia na temat Arktyki i Antarktydy, prowadzone przez nauczyciela geografii panią Katarzynę Zagórną. Podczas tych zajęć uczniowie poznali florę i faunę najzimniejszych terenów na Ziemi. Dowiedzieli się jak nazywają się ludzie tam występujący i jak wygląda ich codzienne życie na terenach Arktyki. Obejrzeli zdjęcia, na których przedstawiono stacje badawcze na Antarktydzie. Poznali historię zdobycia przez Marka Kamińskiego i Jasia Melę bieguna północnego. Uczniowie podczas tych zajęć wykonywali ćwiczenia dotyczące zwierząt występujących na terenie Arktyki i Antarktydy. Niektórzy uczniowie, wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat tych zimnych obszarów, którą zaprezentowali podczas tych spotkań. Zajęcia bardzo podobały się drugoklasistom.