godło

Zespół Szkół w Trzcinicy
ul. Szkolna 2, 63 - 620 Trzcinica

logo
Zespół Szkół w Trzcinicy

Ciekawe zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy

17 stycznia 2023r. uczniowie klasy III wzięli udział w warsztatach przyrodniczo-ekologicznych i plastycznych, które odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli przedstawienie w formie teatrzyku kamishibai pt. „Królowa puszczy. Opowieść o Simonie Kossak”. Opowieść ta przybliżyła dzieciom postać słynnej pisarki i badaczki przyrody, która zajmowała się ochroną środowiska przyrodniczego.

Po obejrzeniu przedstawienia dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią wysłuchanego utworu. Najaktywniejsi otrzymali nagrody.

Następnie uczniowie malowali na płótnie torby ekologiczne, na których pojawiły się akcenty przyrodnicze. Pięknie pomalowane torby zabrali ze sobą do domu. Zajęcia te były bardzo kreatywne i ciekawe. Dzieci brały w nich udział z dużym zaangażowaniem.

Uczniowie wraz z wychowawczynią podziękowali pani Dyrektor Renacie Gość i pani Marii Tomalik za tak ciekawe spotkanie w bibliotece.

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - więcej informacji w naszej Polityce Prywatności. [zamknij]