CZWARTOKLASIŚCI ZDOBYLI NOWE UPRAWNIENIA

Zgodnie z programem nauczania techniki w klasie IV uczniowie od września przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. W ramach zajęć poznawali przepisy ruchu drogowego, w szczególności dotyczące ruchu pieszych i rowerzystów, znaki drogowe. Uczyli się także poprawnego poruszania się po drodze.

Podsumowaniem całej pracy był egzamin, który składał się z dwóch części:

• sprawdzian teoretyczny przeprowadzony w formie testów,
  • praktyczny z jazdy na rowerze.

24 maja przeprowadzono pierwszą część egzaminu. Uczniowie , którzy uzyskali 80% poprawnych odpowiedzi przystąpili do drugiej części , którą przeprowadzono 5 czerwca w miasteczku ruchu drogowego w Baranowie w obecności policji i nauczyciela techniki.

Dla wszystkich było to wielkie przeżycie, któremu towarzyszył stres i ogromne emocje.

Gratulujemy wszystkim zdanego egzaminu.

Po zakończonym egzaminie uczniowie stwarzali różne sytuacje na drodze, aby wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności poruszania się po drodze jako pieszy i rowerzysta.

Policjanci przeprowadzili również pogadankę na temat bezpiecznych wakacji.

Do egzaminu przygotowała uczniów pani Alina Lenort. W dniu wyjazdu towarzyszyła im również wychowawczyni – pani Agnieszka Podejma-Wróblewska.