Dzieci pamiętały o bibliotekarzach

Dzień Bibliotekarza i Biblioteki dzieci z Przedszkola w Trzcinicy upamiętniły wizytą w szkolnej bibliotece, do której wybrały się w poniedziałek 07.05.2018r. Spotkanie z bibliotekarką panią Ewą Gaze było dla dzieci ciekawym doświadczeniem i okazją do zdobycia dodatkowych wiadomości na temat powstania książki. Poznały zasady korzystania ze zbiorów książkowych w bibliotece i wspólnie z prowadzącą omawiały sposoby naprawy zniszczonych książek. Dzieci ze starszych grup przedszkolnych („Smoki Dinusie” i „Muchomorki”) pochwaliły się nabytymi umiejętnościami czytania.

Dla pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy pani Renaty Gość dzieci stworzyły ze swoich prac plastycznych album pt. „Przedszkolacy o bibliotece”.

Dzień Bibliotekarza i Biblioteki był okazją do złożenia serdecznych życzeń wszystkim bibliotekarzom.