Dzieci pomagają Dzieciom

Kolejny raz Zespół Szkół w Trzcinicy był organizatorem adwentowej akcji charytatywnej. Do 16 grudnia 2016r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w zbiórce słodyczy i przyborów szkolnych, które zostały przesłane do zaprzyjaźnionego Domu Dziecka w Kosewie. Coroczna akcja cieszy się dużym zaangażowanie uczniów naszej szkoły. Adwentowe akcje charytatywne mają wieloletnią historię, ponieważ są organizowane przez naszą szkołą od niemalże 20 lat. Ich koordynatorem jest pani Renata Adamska.

Ten przedświąteczny dar serca, pozwala nam na niewielki udział w tym, by świat stawał się piękniejszy, ludzie szczęśliwsi a my bardziej spełnieni, bo przecież każdy z nas ma potrzebę czynienia dobra. Dzięki podobnym akcjom, uczniowie naszej szkoły uczą się pomagać potrzebującym, nieść radość tam gdzie często jej nie ma oraz czuć współodpowiedzialność za innych.