„DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU” W NASZEJ SZKOLE

6 lutego br. nasza szkoła włączyła się do akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu. Tworzymy kulturę w sieci”. W naszej szkole we wszystkich klasach (I-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum) odbyły się zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci oraz zagrożeń płynących z korzystania z sieci np. hejtowania. Na dolnym korytarzu przygotowana została gazetka tematyczna oraz wystawa plakatów przygotowanych przez poszczególne klasy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas przerw międzylekcyjnych w bibliotece odbywały się rozgrywki gry planszowej „Cody Roby” (gry związanej z programem z projektu „Link do przyszłości”) pod hasłem „WYŁĄCZ SIĘ Z SIECI CZAS PRZY GRACH MIŁO CI ZLECI”.

Od organizatorów (DBI) otrzymaliśmy materiały edukacyjne, które zostały rozwieszone w szkole oraz zostaną wykorzystane przy organizacji kolejnych zajęć dotyczących tej tematyki.