Dzień czerwony w przedszkolu

9 listopada 2018r. obchodzono w przedszkolu dzień czerwony. Z tej okazji dzieci  bawiły się czerwonymi buraczkami na różne sposoby: w grupach 5-6 latków ubrani w strój  kucharza przygotowali sałatkę z buraków, tarli, doprawiali i wkładali do słoików. Po doprawieniu sałatki cukrem, solą i cytryną zajadali się przygotowanym przez siebie specjałem. Gośćmi specjalnymi w grupach były panie kucharki, których praca wiąże się z przygotowaniem różnych potraw również z czerwonych buraczków. W ten sposób dzieci utrwalały wiadomości z zakresu poznawania różnych zawodów. W grupie „Krasnali” zamiast sałatki maluszki zrobiły masę z „dodatkiem” buraczka, z której uformowały lizaczki w kolorze czerwonym. W czasie rozmów z dziećmi przedszkolacy dowiedzieli się co można jeszcze zrobić z buraczków (np. barszcz czerwony), jakie burak ma właściwości i witamy.

Nawiązując do zbliżającego się Święta Niepodległości przedszkolacy wykonali kotyliony biało-czerwone, które dopełniły czerwone akcenty w ubiorze dzieci. Zarówno dzieci, jak i rodzice chętnie fotografowali się przy wozie pełnym buraków, który z tej okazji stanął w holu przedszkola.