DZIEŃ GEOGRAFICZNY

17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Geograficzny. W ramach tego dnia, przygotowano szereg interesujących działań dla uczniów naszej szkoły.

Gimnazjaliści, uczestniczący w zajęciach Koła Geograficznego przygotowali bardzo ciekawe wystawy pt. „Piękno Australii i Oceanii” oraz „Cuda natury”. Wystawy te zawierały szereg interesujących informacji i zdjęć, którymi uczniowie starali się przybliżyć omawiane obszary. Ponadto wykonali ciekawą prezentację na temat Nauk Geograficznych.

Podczas tego dnia uczennice klasy IIIa i IIIb Gimnazjum, Marta Krawczyk i Julia Parzonka, przygotowały lekcję geografii dla kl. V Szkoły Podstawowej pt. „Ośrodki turystyczne w Polsce”. Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy bardzo aktywnie w niej uczestniczyli.

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wykonali na Dzień Geograficzny plakaty, przedstawiające kontynenty naszej planety. Na tych plakatach umieścili szereg interesujących informacji na temat wybranego przez siebie kontynentu.

Ponadto uczniowie naszej szkoły brali udział w trzech konkursach geograficznych. W pierwszym konkursie „Zgadnij, jakie to państwo?” uczniowie musieli patrząc na kontur danego państwa zapisać jego nazwę. Zwyciężyły w nim uczennice Gimnazjum: Sara Zimoch kl. IIIb, Gabriela Zimoch kl. IIb i Magdalena Zimoch kl. IIb, które bezbłędnie podały nazwy dwunastu państw europejskich.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs, „Co wiesz na temat kontynentów na naszej planecie?”. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej poszczególnych kontynentów. Zwycięzcami tego konkursu zostali:

I miejsce - Kacper Lenort kl. Ib g.

II miejsce - Patryk Fusek kl. IIIb g., Alicja Jakubczak kl. IIIa g., Angelika Otorowska kl. IIIa g.

III miejsce - Magdalena Zimoch kl. IIb g.

Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs, w którym uczniowie rozwiązywali podczas przerw międzylekcyjnych zadania geograficzne. W tym konkursie brali udział uczniowie, kl. IV-VI Szkoły Podstawowej i kl. I-III Gimnazjum.

W kl. IV szkoły podstawowej najwięcej zadań poprawnie wykonała Iwona Warzecha z kl. IVb. W kl. V-VI najwięcej zadań poprawnie wykonała Anna Więcek z kl.VIa, II miejsce zajęła Karolina Nowomiejska kl. VIa, a III miejsce Kornelia Jeziorna kl. VIb. Natomiast w Gimnazjum najwięcej zadań poprawnie wykonał uczeń kl. IIIb Krzysztof Żłobiński, II miejsce zajęła Gabriela Zimoch kl. IIb, III miejsce zajęli Patryk Fusek i Łukasz Cugier z kl. IIIb. Wszyscy uczniowie, którzy w konkursach uzyskali wysokie wyniki otrzymali nagrody. Pozostali uczniowie otrzymali pochwały oraz dyplomy za udział w konkursach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Dzień Geograficzny został przygotowany przez nauczyciela geografii Panią Katarzynę Zagórną, przy współpracy z uczniami Koła Geograficznego.