Dzień Języków Obcych

W II półroczu obchodziliśmy w szkole Dzień Języków Obcych oraz Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Wielu uczniów i nauczycieli włączyło się w zabawę zakładając tego dnia coś zielonego, bądź przypinając koniczynkę na szczęście. Głównym celem tego święta była promocja kultury, historii i tradycji krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Uczniowie klas I-III SP pracowali metodą projektu, którego efektem było wykonanie lapbooka na temat Irlandii, jej symboli narodowych oraz cech charakterystycznych. Prace były wystawione na szkolnym korytarzu. Podsumowaniem obchodów Dnia Świętego Patryka w klasach I-III były pamiątkowe zdjęcia, do których pozowali uczniowie ubrani na zielono.

W ramach obchodów dnia językowego odbyło się wiele konkursów:

• konkurs plastyczny „Leprechaun” – dla klas I-III
  • konkurs plastyczny „Symbole Wielkiej Brytanii” – dla klas IV-VIII i gimnazjum
  • konkurs na kartkę wielkanocną „Meine Osterkarte”, „Happy Easter” – dla klas IV-VIII i gimnazjum.

Odbył się również klasowy turniej wiedzy na temat krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.

Prace wykonane przez uczniów można było oglądać na szkolnym korytarzu, w pracowni językowej, a także w bibliotece szkolnej.

Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody i dyplomy.