Dzień Kota

Z okazji Światowego Dnia Kota dzieci wspólnie z nauczycielkami z przedszkola w Trzcinicy postanowiły zorganizować w poniedziałek 18 lutego 2019r. zajęcia i zabawy pod takim właśnie hasłem. W tym dniu rodzice z każdej grupy przedszkolnej mieli okazję uczestniczyć w zajęciach otwartych. Przedszkolacy przebrani za koty, ubrani w odzież z wizerunkiem kota, oraz z kotami zabawkowymi bawili się tego dnia z rodzicami poznając cechy charakterystyczne tych zwierząt, ucząc się jak należy dbać o nie, aby właściciele i koty żyli zdrowo i szczęśliwie. Słuchały piosenek, wierszy i bajek, wspólnie z rodzicami wykonywali papierowe zabawki, kocie maskotki i wiele innych ciekawych rzeczy. W wejściu budynku zorganizowana została wystawa kota przedszkolnego, którą można podziwiać do końca tygodnia. Zakończeniem „kociego dnia” było obejrzenie teatrzyku pt.: „Przygoda kota z kogutkiem”, który został przygotowany przez mamy z grupy „Jeżyki” panie: Annę Bartkowiak, Sylwię Durkę i Karolinę Ozdobę. Inicjatorką tego przedstawienia była Aurelia Woźnica – wychowawca tej grupy przedszkolnej. Na zakończenie dnia dzieci otrzymały kocie ordery za wspólną pracę i zabawę. Był to udany dzień zarówno dla dzieci, jak i uczestniczących w nim rodziców.