17 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które od września tego roku zostaną naszymi nowymi przedszkolakami. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości i przedstawienia nauczycieli przedszkola.
Kierownik placówki – pani Mariola Bednarek przekazała rodzicom najistotniejsze informacje dotyczące pracy Przedszkola w Trzcinicy. Po części informacyjnej przyszedł czas na zajęcia integracyjne i dobrą zabawę. Czas zabawy został podzielony na działania wspólne i indywidualne. Dzieci wysłuchały bajki, a podczas czasu zabawy uczestniczyły wraz z rodzicami we wspólnym tańcu oraz poznały mini techniki masażu relaksacyjnego. Największą radość sprawił jednak wszystkim czas z przedszkolnymi zabawkami.
Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz balony.
Ostatnim elementem dnia otwartego było wspólne zwiedzanie przedszkola i słodka niespodzianka. Mamy nadzieję że to spotkanie adaptacyjne pomoże przyszłym przedszkolakom od września z łatwością wejść w nasze przedszkolne mury.