Dzień Patrona 2019

18 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy obchodzony był Dzień Patrona.

Uroczystość rozpoczęła się w Kościele Parafialnym w Trzcinicy mszą św. odprawioną przez ks. kanonika Wiesława Cieplika – proboszcza.

Po mszy św. druga część uroczystości odbyła się w szkole, gdzie dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Małgorzata Hadzik powitała zaproszonych gości, uczniów szkoły podstawowej, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Wśród gości znaleźli się: wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, sekretarz Gminy Trzcinica Renata Ciemny, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcinicy Bożena Parzonka, dyrektor Zespołu Szkół w Laskach Hanna Smyrek wraz z delegacją nauczycieli i uczniów, przedstawiciel Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Agnieszka Kałka, przedstawiciele Rady Rodziców ZS w Trzcinicy z przewodniczącą Bogumiłą Konieczny i Rady Rodziców Przedszkola w Trzcinicy z przewodniczącą Natalią Białek, emerytowani pracownicy Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Dyrektor zapoznała zgromadzonych z działaniami związanymi z Patronem podjętymi przez uczniów i nauczycieli w ostatnim roku, a następnie przedstawiciele uczniów i goście złożyli kwiaty pod popiersiem Patrona.

Część artystyczna nawiązywała do przygotowań do uroczystości beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, która zapowiedziana jest na czerwiec 2020 roku. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas VIIa, VIIb i VIII pod kierunkiem pani Renaty Adamskiej i pani Beaty Więcek-Szczurowskiej. W trakcie śpiewał chór szkolny prowadzony przez panią Renatę Adamską.

Podczas obchodów Dnia Patrona podsumowany został konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej „Ten, który służył – kardynał Stefan Wyszyński”. W konkursie tym, nagrody ufundował ks. proboszcz Wiesław Cieplik, a laureatami zostali:

w kategorii klas I:

I miejsce zajęła Lena Szczepaniak, II miejsce – Milena Zimoch, III miejsce –Nina Strycharek,

w kategorii klas II:

I miejsce zajęła Amelia Aleksandrowicz, II miejsce – Szymon Tomalik, III miejsce – Amelia Kaczmarek, wyróżnienie zdobył: Marcel Krzyżański,

w kategorii klas III:

I miejsce zajął Filip Nowak, II miejsce – Fabian Sadura, III miejsce – Fabian Żłobiński.

Rozstrzygnięty został konkurs wiedzy o Patronie dla uczniów klas IV-VIII. W tym konkursie I miejsce zajęli: Gracjan Ochap (kl. Vb), Mikołaj Fusek (kl. VIIb), Igor Zimoch (kl. Vb).