godło

Zespół Szkół w Trzcinicy
ul. Szkolna 2, 63 - 620 Trzcinica

logo
Zespół Szkół w Trzcinicy

DZIEŃ PATRONA

16 listopada świętowaliśmy w szkole Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczęliśmy uczestnictwem we Mszy św., którą odprawił proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Trzcinicy ksiądz kanonik Mariusz Buczek. 

Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Dyrektor szkoły Pani Ewa Hetmańczyk powitała przybyłych gości, krótko odniosła się do początków naszej szkolnej historii związanej z nadaniem imienia i przybliżyła wszystkim działania związane z bł. Kard. St. Wyszyńskim,  jakie zostały podjęte przez nauczycieli i uczniów w minionym roku szkolnym. Przy tej okazji podsumowane zostały również dwa konkursy związane z naszym Patronem - plastyczny dla klas I-III i literacki dla klas IV-VI.

Do uczniów i nauczycieli ciepłe słowa skierowali - Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik oraz Pani Małgorzata Hadzik - wieloletnia dyrektor naszej szkoły, życząc całej społeczności opieki i błogosławieństwa patronującego nam Kard. St. Wyszyńskiego.

Tegoroczne obchody Dnia Patrona były dla nas wszystkich wyjątkowe ze względu na uczczenie relikwii Patrona Szkoły bł. Kard. St. Wyszyńskiego. W obecności wszystkich dokonano uroczystego odsłonięcia relikwiarza, by następnie wraz z delegacjami przybyłych gości przenieść relikwie do kącika Patrona, gdzie złożono również kwiaty.

Po części oficjanej uczniowie naszej szkoły przedstawili część artystyczną, w której przybliżyli postać bł. Kard. St. Wyszyńskiego. Przede wszystkim jednak odnieśli się do Jego nauki i w teatralnych scenkach z życia codziennego wysłali widzom przekaz Społecznej Krucjaty Miłości, zwanej Dekalogiem Wyszyńskiego. Było wiele momentów bardzo wzruszających. Przedstawieniu towarzyszył Chór "Nutka", który zaprezentował się w pięciu utworach. 

Uczniowie przygotwali część artystyczną pod okiem Pani Beaty Więcek Szczurowskiej oraz Pani Lidii Jerczyńskiej.

Po zakończonych uroczystościach goście zostali zaproszeni do obejrzenia wystaw tematycznych oraz wpisania się do naszej szkolnej Księgi Pamięci. 

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - więcej informacji w naszej Polityce Prywatności. [zamknij]