Dzień Patrona

18 listopada 2015r. w Zespole Szkół w Trzcinicy obchodzony był Dzień Patrona Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Trzcinicy – Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się w Kościele Parafialnym w Trzcinicy mszą św. odprawioną przez ks. Wiesława Cieplika

Po mszy św. druga część uroczystości odbyła się w szkole, gdzie dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Małgorzata Hadzik powitała zaproszonych gości, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Wśród gości znaleźli się: wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, sekretarz Renata Ciemny, radni Rady Gminy Trzcinica z obwodu szkolnego zespołu, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcinicy Bożena Parzonka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Renata Gość, dyrektor Zespołu Szkół w Laskach Hanna Smyrek wraz z delegacją nauczycieli i uczniów, delegacja Gimnazjum w Opatowie, przedstawiciele Rady Rodziców ZS w Trzcinicy i Rady Rodziców Przedszkola w Trzcinicy, emerytowani pracownicy Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Dyrektor zapoznała zgromadzonych z działaniami związanymi z Patronem podjętymi przez uczniów i nauczycieli w ostatnim roku, a następnie przedstawiciele uczniów i goście złożyli kwiaty pod popiersiem Patrona.

Uczniowie z klas VI szkoły podstawowej wspierani przez gimnazjalistów zaprezentowali część artystyczną, w której przybliżyli zgromadzonym czasy w których żył i prowadził działalność duszpasterską Kard. Stefan Wyszyński. Część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli Renaty Adamskiej i Beaty Więcek-Szczurowskiej. Uroczystości towarzyszyły słowa Patrona „Musicie mieć w sobie coś z orłów (…) Orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko…”. W trakcie śpiewał chór szkolny prowadzony przez Renatę Adamską.

Podczas obchodów Dnia Patrona podsumowany został konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej „Kardynał Stefan Wyszyński – 5 lat w naszej szkole”.

Z okazji tego święta przygotowano okolicznościowe wystawy: wystawę pamiątek związanych z Kardynałem, wystawę prezentującą podjęte w szkole działania zawiązane z Patronem, wystawę prac wykonanych podczas realizacji projektów, wystawę prac plastycznych wykonanych na konkurs przez uczniów kl. I-III, wystawę prezentującą dekalog Patrona.

Na zakończenie dyrektor podziękowała gościom za przybycie, a uczniom, nauczycielom i pracownikom za przygotowanie tej ważnej w życiu szkoły uroczystości.