Dzień Patrona Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Trzcinicy

20 listopada 2017r. w Zespole Szkół w Trzcinicy obchodzony był Dzień Patrona Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Trzcinicy – Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się w Kościele Parafialnym w Trzcinicy mszą św. koncelebrowaną przez ks. kanonika Wiesława Cieplika - proboszcza i ks. kanonika Sławomira Nowaka.

Po mszy św. druga część uroczystości odbyła się w szkole, gdzie wicedyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Ewa Hetmańczyk powitała zaproszonych gości, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Wśród gości znaleźli się: gość specjalny – ks. kanonik Sławomir Nowak, ks. proboszcz Wiesław Cieplik, wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, sekretarz Gminy Trzcinica Renata Ciemny, skarbnik Grzegorz Baraniak, radni Rady Gminy Trzcinica i sołtysi z obwodu szkolnego zespołu, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcinicy Bożena Parzonka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Renata Gość, dyrektor Zespołu Szkół w Laskach Hanna Smyrek wraz z delegacją nauczycieli i uczniów, przedstawiciele Rady Rodziców ZS w Trzcinicy z przewodniczącą Bogumiłą Konieczny i Rady Rodziców Przedszkola w Trzcinicy z przewodniczącą Kornelią Adamek, emerytowani pracownicy Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Pani wicedyrektor zapoznała zgromadzonych z działaniami związanymi z Patronem podjętymi przez uczniów i nauczycieli w ostatnim roku, a następnie przedstawiciele uczniów i goście złożyli kwiaty pod popiersiem Patrona.

Uczniowie zaprezentowali część artystyczną, w której odnieśli się do roli jaką Maryja odegrała w życiu Kardynała. Przygotowali ją pod kierunkiem pani Bożeny Mierzwiak i pani Alicji Gatner. W trakcie śpiewał chór szkolny prowadzony przez panią Renatę Adamską.

Podczas obchodów Dnia Patrona podsumowane zostały dwa konkursy: konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej „Pocztówka z Patronem naszej szkoły” i konkurs dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej „Album o Kardynale Stefanie Wyszyńskim”.

W konkursie plastycznym dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej laureatami zostali:

w kategorii klas I:

I miejsce zajął Jan Parzonka, II miejsce – Zuzanna Sikora, III miejsce – Filip Nowak, wyróżnienia zdobyli: Hubert Bryja, Adrianna Krawczyk i Wiktor Lorenc,

w kategorii klas II-III:

I miejsce zajęła Zuzanna Durlej, II miejsce – Marcin Stefański, III miejsce – Igor Zimoch, wyróżnienia zdobyli: Maja Dastych, Zofia Kowalczyk, Piotr Tyra, Ewa Więcek i Natalia Zimoch.

W konkursie na album: I miejsce zajęła Patrycja Biegańska, II miejsce – Marlena Kałus i Maja Tomalik, III miejsce – Klaudia Giezek.

Z okazji tego święta przygotowano okolicznościową wystawę, na której zaprezentowane zostały zrealizowane w szkole działania zawiązane z Patronem. Znajdowały się na nich informacje o konkursach, wydarzeniach, projektach oraz prace uczniów.