DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

27 listopada przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Oczywiście tego dnia w przedszkolu zagościły różnorodne misie i małe, i duże te zupełnie nowe i te, które towarzyszom dzieciom od kilku lat. Ponieważ misiowe maskotki najczęściej kojarzą się dzieciom z przytulaniem przed spaniem, tego dnia urządzono również swoiste piżama party.  Tak więc wystrojeni w piżamy z misiami w rękach, zarówno przedszkolaki jak i nauczyciele uczestniczyli w niecodziennych zajęciach. W salach przygotowana została sceneria, w której królowały kąciki tematyczne.  Można było poznać historię powstania pluszowego misia czy przypomnieć sobie misiowych bohaterów bajkowych. Były również zagadki i ciekawostki przyrodnicze o niedźwiedziach - te wzbudzały zainteresowanie zwłaszcza tych starszych przedszkolaków. W całym przedszkolu słychać było misiowe piosenki, wierszyki, rymowanki i zabawy, które zapewne będą kontynuowane w domu. Rodzice zadbali również o słodką przekąskę w kształcie misia, którą w przerwach od zabaw spałaszowały małe przedszkolne łakomczuszki.