Dzień Świętego Patryka

W marcu br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Głównym celem tego święta była promocja kultury, historii i tradycji „Zielonej Wyspy”.

Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób Irlandczycy obchodzą ten dzień, rozwiązywali quizy tematyczne, wykonywali plakaty przedstawiające ciekawe informacje oraz najpiękniejsze miejsca Irlandii. Uczniowie i nauczycieli włączyli się do zabawy zakładając tego dnia coś zielonego.

Dla uczniów klas I i II szkoły podstawowej odbył się konkurs plastyczny „Leprechaun”, w którym: I miejsce zajął Filip Nowak (kl. Ib), II miejsce zajęła Wiktoria Kominek (kl. Ia), III miejsce zajęła Agnieszka Graczyk (kl. Ib), wyróżnienie otrzymała Natalia Shulha (kl. Ia).

Uczniowie klas III szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie wiedzy o św. Patryku. W tym konkursie: I miejsce zajął Miłosz Kruber (kl. IIIa), II miejsce zajęła Natalia Zimoch (kl. IIIb), III miejsce zajęła Ewa Więcek (kl. IIIa).

W obchody tego święta włączyło się też przedszkole. Tu również było zielono. Dzieci poznały bajkę o Leprikonie – skrzacie pilnującym garnka złota – oraz kolorowały jego postać.

Podsumowaniem obchodów Dnia Świętego Patryka były pamiątkowe zdjęcia, do których pozowali uczniowie ubrani w stroje w różnych odcieniach zieleni.