Dzień Świętego Patryka

17 marca 2021r. w naszej szkole zrobiło się bardzo, bardzo zielono. W nieco zmienionej formie obchodziliśmy Dzień Św. Patryka. Wielu uczniów i nauczycieli włączyło się do zabawy i włożyło tego dnia coś zielonego. Po szkole spacerował Leprechaun rozdając, każdemu kogo spotkał, magiczne medaliony na szczęście. Uczniowie klas I-III poznali elementy kultury i tradycji Irlandii, dowiedzieli się, kim był św. Patryk i jak obchodzi się jego święto w krajach anglojęzycznych. Wykonali wiele ciekawych prac, którymi ozdobione zostały drzwi klas oraz korytarze w ich pobliżu. Były to między innymi kapelusze Leprikona, koniczynki oraz garnek wypełniony monetami, na których uczniowie klasy III zapisali, co jest dla nich największym skarbem.

Uczniowie wzięli udział w okolicznościowych konkursach plastycznych, które zostaną wkrótce rozstrzygnięte.

Podsumowaniem obchodów Dnia Świętego Patryka w klasach I-III były pamiątkowe zdjęcia, do których pozowali ubrani na zielono uczniowie.