Dzień Świętego Patryka w szkole

Dzień św. Patryka, patrona Irlandii. to irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca.

Na lekcjach języka angielskiego w klasach I-III uczniowie poznali tradycje Dnia św. Patryka i typowe słownictwo. Było dużo ruchu, poszukiwania i rozwiązywania zagadek. Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć listy pozostawione w każdej sali przez skrzata Leprechauna i wykonać powierzone im zadania. Obejrzeli prezentację o św. Patryku. Dowiedzieli się o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny. Każdy na pamiątkę otrzymał medal Leprechauna.

Dużą atrakcją okazała się fotobudka, w której uczniowie mogli zrobić sobie zabawne zdjęcia z zielonym skrzatem.