godło

Zespół Szkół w Trzcinicy
ul. Szkolna 2, 63 - 620 Trzcinica

logo
Zespół Szkół w Trzcinicy

EKOLOGICZNA INICJATYWA GMINY TRZCINICA W NASZEJ SZKOLE

Już kilka tygodni temu, z inicjatywy Gminy Trzcinica, tuż przy budynku naszej szkoły stanęła stacja uzdatnia powietrza atmosferycznego. Jej pojawienie się było dobrym motywatorem do przeprowadzenia dodatkowych zajęć elokogicznych. W listopadzie, nauczyciel geografii - pani Katarzyna Zagórna rozmawiała z uczniami na temat źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz możliwości walki z nimi. Uczniowie pozyskali informacje na temat pyłów zawieszonych, znajdujących się w zanieczyszczonym powietrzu. Poruszony również został temat chorób wywołanych przez zanieczyszczone powietrze. Dzięki wcześniej zamontowanemu już na ścianie budynku urządzeniu meteorologicznemu, uczniowie odczytywali  jaka jest jakość powietrza w poszczególnych godzinach wokół naszej szkoły. 

W ramach zajęć uczniowie zapoznali się rownież z mechanizmem działania stacji uzdatniania powietrza atmosferycznego. Dzięki odpowiedniej konstrukcji urządzenia, uczniowie samodzielnie mogli sprawdzić stan filtrów znajdujacych się wewnątrz stacji. Przygotowane schematy umożliwiły pokazanie dzieciom zasiegu jaki obejmuje działanie stacji.

Trzeba przyznać, że uczniowie mieli dużą wiedzę na temat zanieczyszczonego powietrza i sposobów walki z tym zanieczyszczeniem.

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - więcej informacji w naszej Polityce Prywatności. [zamknij]