Etap powiatowy XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

ogłoszenie wyników

17 lutego 2016r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyły się eliminacje powiatowe XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Głównym organizatorem XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Kępnie, Gmina Trzcinica i Zespół Szkół w Trzcinicy, który już po raz jedenasty był gospodarzem eliminacji powiatowych tego konkursu.

W konkursie wzięło udział 84 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu kępińskiego. Uczestnicy rywalizowali w sześciu kategoriach (szkoła podstawowa: kategoria klas czwartych, piątych i szóstych oraz gimnazjum: kategoria klas pierwszych, drugich i trzecich).

Uczniów – uczestników konkursu i ich opiekunów powitali: dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Małgorzata Hadzik, starosta kępiński – Witold Jankowski i wójt Gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik. Uczniowie przez 45 minut zmagali się z testami, które przysłało do szkoły Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Podczas, gdy komisja sprawdzała prace, uczestnicy konkursu, ich opiekunowie oraz goście obejrzeli przedstawienie pt. „Polska za czasów Prymasa Tysiąclecia” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Trzcinicy, przygotowane pod kierunkiem nauczycielek Renaty Adamskiej i Beaty Więcek-Szczurowskiej. W czasie występów prezentował się chór szkolny pod kierunkiem Renaty Adamskiej.

Komisja w składzie: przewodnicząca mgr Jolanta Jelonek, członkowie: mgr Maria Balcerzak, mgr Alina Gawlik, mgr Iwona Malik, mgr Lidia Nawrot, mgr Sylwia Prygiel, mgr Sabina Steinert, mgr Dorota Szymczak sprawdziła prace konkursowe. Spośród 84 uczestników 46 uczniów (30 ze szkół podstawowych i 16 z gimnazjum) zakwalifikowało się do etapu rejonowego konkursu. Najlepsi w danej kategorii uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Nauczyciele otrzymali podziękowania za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu i za pracę w komisji konkursowej. Słodki poczęstunek w trakcie konkursu ufundowała Gmina Trzcinica. Goście gratulowali wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy na temat naszego regionu, laureatom, którzy zakwalifikowali się do następnego etapu konkursu (rejonowego) życzyli powodzenia i udziału w finałowym etapie wojewódzkim.

Lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego (Lp. nie oznacza zajętego miejsca!):

Lp. Imię i nazwisko ucznia Nazwa szkoły
W kategorii klas czwartych – 9 uczniów:
1 Oliwia Marczak Szkoła Podstawowa w Olszowej
2 Kamil Serafin Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kępnie
3 Otylia Berska Szkoła Podstawowa w Olszowej
4 Kaja Maciejewska Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kępnie
5 Dominik Pigulski Szkoła Podstawowa w Trzcinicy
6 Mateusz Siudy Szkoła Podstawowa w Olszowej
7 Emilia Zimoch Szkoła Podstawowa w Trzcinicy
8 Jakub Pastusiak Szkoła Podstawowa w Myjomicach
9 Oskar Tajnert Szkoła Podstawowa w Krążkowach
W kategorii klas piątych – 12 uczniów:
1 Natalia Pawlik Szkoła Podstawowa w Trzcinicy
2 Oliwia Górecka Szkoła Podstawowa w Myjomicach
3 Łukasz Stodółka Szkoła Podstawowa w Baranowie
4 Lidia Surgiel Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kępnie
5 Mateusz Pawlik Szkoła Podstawowa w Trzcinicy
6 Michał Froń Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kępnie
7 Mateusz Piasta Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kępnie
8 Jakub Gliński Szkoła Podstawowa w Baranowie
9 Julita Skiba Szkoła Podstawowa w Mikorzynie
10 Aleksandra Jędrysiak Szkoła Podstawowa w Mikorzynie
11 Weronika Brząkała Szkoła Podstawowa w Mikorzynie
12 Denis Gatner Szkoła Podstawowa w Trzcinicy
W kategorii klas szóstych – 9 uczniów:
1 Natalia Parzonka Szkoła Podstawowa w Trzcinicy
2 Wiktoria Nowak Szkoła Podstawowa w Trzcinicy
3 Dominik Janicki Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kępnie
4 Marta Korczak Szkoła Podstawowa w Baranowie
5 Zuzanna Snopek Szkoła Podstawowa w Mikorzynie
6 Weronika Zimoch Szkoła Podstawowa w Łęce Opatowskiej
7 Izabela Mularczyk Szkoła Podstawowa w Myjomicach
8 Dominika Smyrek Szkoła Podstawowa w Laskach
9 Kamila Wrzyszcz Szkoła Podstawowa w Myjomicach
W kategorii klas pierwszych gimnazjum – 6 uczniów:
1 Anna Czarnasiak Gimnazjum w Mikorzynie
2 Natalia Burzała  Gimnazjum w Mikorzynie
3 Oliwia Kędzia Gimnazjum w Mikorzynie
4 Agata Fajga Gimnazjum w Trzcinicy
5 Nikola Pierecka Gimnazjum w Trzcinicy
6 Kamil Nawrot Gimnazjum w Trzcinicy
W kategorii klas drugich gimnazjum – 5 uczniów:
1 Daria Głowiak Gimnazjum w Krążkowach
2 Tomasz Tomalik Gimnazjum Nr 2 w Kępnie
3 Weronika Nędza Gimnazjum w Krążkowach
4 Weronika Kowalek Gimnazjum w Krążkowach
5 Marlena Nawrot Gimnazjum w Mikorzynie
W kategorii klas trzecich gimnazjum – 5 uczniów:
1 Paulina Jeziorna Gimnazjum w Trzcinicy
2 Kornelia Noculak Gimnazjum w Laskach
3 Miłosz Jelonek Gimnazjum w Trzcinicy
4 Magdalena Latusek Gimnazjum w Krążkowach
5 Nikola Kędzia Gimnazjum w Mikorzynie

Do udziału w konkursie uczniów przygotowywali nauczyciele: mgr Maria Balcerzak (Gimnazjum Krążkowy), mgr Piotr Balcerzak (SP Krążkowy), mgr Alina Gawlik (ZS Laski), mgr Jolanta Janicka (SP Trzcinica), mgr Jolanta Jelonek (Gimnazjum Trzcinica), mgr Iwona Malik (SP Olszowa), mgr Lidia Nawrot (SP Nr 3 Kępno), mgr Aneta Ogonowska-Jurczenia (SP Trzcinica), mgr Izabela Orkowska (SP Kierzno), mgr Ewa Pastusiak (SP Myjomice), mgr Sylwia Prygiel (ZS Baranów), mgr Sabina Steinert (ZS Mikorzyn), mgr Dorota Szymczak (SP Nr 1 Kępno), mgr Mirosława Trzeciak (SP Łęka Opatowska), mgr Małgorzata Wielgus (Gimnazjum Nr 2 Kępno), mgr Anna Zawalska (Gimnazjum Mikorzyn).

Wszystkim laureatom konkursu i ich opiekunom, życzymy wytrwałej pracy i sukcesów w kolejnych etapach konkursu: rejonowym (21 marca 2016r.) i wojewódzkim (11 maja 2016r.).