EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Nasza szkoła po raz drugi włączyła się do akcji mającej na celu popularyzację oraz promocję nauki programowania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (CODE WEEK).  Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Wpadnij i zachwyć się programowaniem!”

W klasach VIIa i VIIb oraz IIa i IIb gimnazjum uczniowie pod opieką pani Magdaleny Wypych uczyli się programować pracując na platformie playcodemonkey.com. Pomagali małpce pozbierać banany tworząc skrypty sterujące postacią.

Uczniowie klas IVa i IVb uczestniczyli w kursie programowania dla dzieci zamieszczonym na platformie studio.code.org, tworzyli proste skrypty sterujące postacią poruszającą się w labiryncie.

W klasach młodszych (Ia, IIIa, IIIb) zajęcia prowadzili uczniowie gimnazjum – Miłosz Żurawa, Kacper Adamski, Maciej Stodółka i Piotr Biegański pod opieką pani Gabrieli Rachel-Nowak. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się czym jest programowanie, programowali czynności z życia codziennego oraz uczyli się programować poprzez grę CODY ROBY.