FINAŁ XX KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

Reprezentacja ZS w Trzcinicy

11 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Kąkolewie (powiat leszczyński) odbył się etap wojewódzki XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Zespół Szkół w Trzcinicy w finale konkursu reprezentowało 8 uczniów, ze szkoły podstawowej: Dominik Pigulski (kl. IV), Natalia Pawlik, Denis Gatner i Mateusz Pawlik (kl. V), Natalia Parzonka i Wiktoria Nowak (kl. VI) oraz z gimnazjum: Paulina Jeziorna i Miłosz Jelonek (kl. III).

Podczas rozwiązywania testów konkursowych uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą , m.in.: o życiu i działalności św. Wojciecha, o zabytkach znajdujących się na Szlaku Piastowskim, o wielkopolskich klasztorach, o uroczystościach patriotycznych i historycznych w Wielkopolsce, o Chrzcie Polski. Finalistów obowiązywał również zakres materiału z poprzednich etapów konkursu: szkolnego, powiatowego i rejonowego.

W drodze powrotnej do Trzcinicy uczestnicy konkursu zwiedzili Sanktuarium Maryjne na Świętej Górze w Gostyniu. Wielki podziw uczniów wzbudziła ogromna kopuła wieńcząca centralną część kościoła, jedna z największych w Polsce. We wnętrzu świątyni podziwiali renesansowy obraz Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej, który jest głównym obiektem kultu Maryjnego i celem licznych pielgrzymek.

Wyniki konkursu zostały opublikowane 16 maja na stronie internetowej Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, głównego organizatora konkursu. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie, którzy  uzyskali minimum 90% wymaganej liczby punktów.

W zaszczytnym gronie Laureatów XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce znalazło się 6 uczniów ZS w Trzcinicy: Paulina Jeziorna i Natalia Pawlik (I miejsce, 100% poprawnych odpowiedzi), Natalia Parzonka (II miejsce), Denis Gatner, Mateusz Pawlik i Dominik Pigulski (III miejsce).

Gratulujemy uczniom godnego reprezentowania naszej szkoły w finale konkursu!

Uroczyste wręczenie nagród Laureatom odbędzie się 17 czerwca b.r. w Swarzędzu.