GŁOŚNE CZYTANIE BAJEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jest to święto obchodzone na całym świecie, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ma ono na celu upowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Biblioteka szkolna włączyła się w obchody tego święta. W tym dniu na każdej przerwie śródlekcyjnej bibliotekarka szkolna czytała bajki najmłodszym uczniom. Były to nie tylko utwory H. Ch. Andresena, ale również innych autorów. Również dziewczynki z klasy czwartej czytały swoim koleżankom i kolegom. W holu szkoły biblioteka szkolna przegotowała wystawę promującą to święto i zachęcającą do odwiedzin biblioteki.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który zorganizowała Ewa Gaze, był kolejną okazją do tego by zachęcić uczniów do częstych kontaktów z biblioteką, jak również rozbudzić w nich zainteresowanie książką.