Gminna Olimpiada Matematyczno-Sportowa w Laskach

23 września 2020r. w Zespole Szkół w Laskach odbyła się Gminna Olimpiada Matematyczno-Sportowa, w której udział wzięli uczniowie klas IV i VI ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy.

Głównym celem Olimpiady było rozbudzanie wśród uczniów kl. IV-VI pasji do matematyki w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji oraz zabawa na świeżym powietrzu.

Uczniowie utworzyli ośmioosobowe drużyny i mieli możliwość sprawdzić się w różnych konkurencjach matematyczno-sportowych. W zabawie „klepnij rzymianina” rozwiązywali zagadki zapisane przy użyciu znaków rzymskich. Podczas „szarfowego biegu zagadkowego” rozwiązywali zagadki z gier logicznych, a zabawa „zapałczany rowerek” to był slalom na małym rowerku do zagadki z zapałek. „Bieg po tabliczkę mnożenia” i inne konkurencje wywoływały wiele emocji. Pogoda sprzyjała, atmosfera była wyjątkowa, a walka bardzo wyrównana.

Drużynę z klas IV stanowili: Mikołaj Antoniak, Aleksandra Grygier, Filip Nowak, Oskar Nowak, Jan Parzonka, Maksymilian Rabiega, Zuzanna Sikora i Fabian Żłobiński.

Drużynę z klas VI stanowili: Kacper Durka, Oliwier Pawlik, Amelia Podemska, Marcin Stefański, Amelia Tomalik, Piotr Tyra, Weronika Uszycka i Ewa Więcek.

Obie nasze drużyny spisały się znakomicie!