Gminny Konkurs Czytelniczy o tytuł „Mistrz Pięknego Czytania”

7 kwietnia 2017r. w bibliotece Zespołu Szkół w Trzcinicy odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy o tytuł „Mistrz Pięknego Czytania”.

W konkursie wzięli udział uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych w Trzcinicy i w Laskach. Konkurs odbywał się w czterech kategoriach wiekowych szkoły podstawowej:

• I kategoria kl. III
  • II kategoria kl. IV
  • III kategoria kl. V
  • IV kategoria kl. VI

W pierwszym etapie konkursu uczniowie prezentowali jeden przygotowany przez siebie fragment dowolnej książki. Natomiast w drugim etapie zadanie polegało na przeczytaniu fragmentu nieznanego tekstu przygotowanego przez organizatora.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników komisja konkursowa w składzie: Renata Marczak nauczycielka języka polskiego w ZS w Laskach, Bożena Mierzwiak nauczycielka języka polskiego w ZS w Trzcinicy oraz Dawid Gościniak pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy przyznała tytuły „Mistrz Pięknego Czytania”:

• w kategorii klas III tytuł zdobyła Lena Grycman ze Szkoły Podstawowej w Laskach
  • w kategorii klas IV tytuł zdobyła Martyna Antoniak ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy
  • w kategorii klas V tytuł zdobyła Karolina Dłubak ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy
  • w kategorii klas VI tytuł zdobyła Natalia Pawlik ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy

Organizatorem konkursu była pani Ewa Gaze nauczyciel bibliotekarz w ZS w Trzcinicy.