godło

Zespół Szkół w Trzcinicy
ul. Szkolna 2, 63 - 620 Trzcinica

logo
Zespół Szkół w Trzcinicy

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji dziecięcej „Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej”

Wszyscy uczestnicy

17 marca 2023r. w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefan Wyszyńskiego w Trzcinicy odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji dziecięcej „Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej”. Konkurs miał na celu popularyzację kultury języka polskiego i poznawanie poetów dziecięcych i ich twórczości.

W konkursie recytatorskim wzięli udział uczniowie klas I-III uczęszczający do szkół podstawowych w Laskach i Trzcinicy. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych:I kategoria - kl. 1 szkoły podstawowej,II kategoria - kl. 2 szkoły podstawowej,III kategoria - kl. 3 szkoły podstawowej.

Otwarcia konkursu dokonała dyrektor ZS w Trzcinicy Małgorzata Hadzik, która życzyła wszystkim uczestnikom powodzenia w recytatorskich zmaganiach.

Po wysłuchaniu recytacji komisja konkursowa, w składzie: Maria Olejnik – emerytowany nauczyciel ZS w Trzcinicy, Renata Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy i Renata Marczak – nauczyciel Zespołu Szkół w Laskach, ogłosiła wyniki:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce zajęła Zosia Żłobińska (SP w Trzcinicy)

II miejsce zajęła Zosia Sikora (SP w Trzcinicy)

III miejsce zajęli: Oliwier Mega (SP w Laskach) i Marcin Wieloch (SP w Trzcinicy)

W kategorii klas drugich:

I miejsce zdobył Jakub Dusza (SP w Laskach)

II miejsce zdobyła Aleksandra Ozdoba (SP w Trzcinicy)

III miejsce zdobyła Julia Ciura (SP w Laskach)

W kategorii klas trzecich:

I miejsce zajęła Lena Pawlik (SP w Laskach)

II miejsce zajęła Lena Powroźnik (SP w Laskach)

III miejsce zajął Jakub Dumin (SP w Laskach)

Nagrody i pamiątkowe dyplomy uczestnikom konkursu wręczył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik.

Konkurs zorganizowała Ewa Gaze nauczyciel – bibliotekarz w Zespole Szkół w Trzcinicy.

Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy i dyrektor ZS w Trzcinicy podziękowali organizatorce konkursu, komisji konkursowej oraz nauczycielom, którzy pomagali uczniom przygotować piękne recytacje.