Gminny Konkurs Recytatorski „Przyroda w poezji”

27 kwietnia 2017r. w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Trzcinicy odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Przyroda w poezji” – przedszkolaki z całej gminy recytowały wiersze o kwiatach. Sala przedszkolna przypominała wielki bukiet kwiatów. Wszystkich uczestników zarówno dzieci, nauczycieli jak i zaproszonych gości powitała kierownik przedszkola Mariola Bednarek. Wójta Gminy Trzcinica reprezentowała Sekretarz Gminy Renata Ciemny. Komisja konkursowa w składzie: Ewa Hetmańczyk – wicedyrektor ZS w Trzcinicy, Renata Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy i Dominika Stężały – pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy, oceniała dzieci w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii wiekowej dzieci 3-4 letnie:

I miejsce: Oliwia Trzęsicka (PPS w Laskach)

II miejsce: Julia Fiołka (PPS w Trzcinicy) i Zuzanna Cieślak (PPS w Laskach)

III miejsce: Nikola Żłobińska (PPS w Trzcinicy)

Wyróżnienie: Marcel Zimoch (PPS w Laskach)

w kategorii wiekowej dzieci 5-6-letnie:

I miejsce: Bianka Bielińska (PPS w Trzcinicy)

II miejsce: Paulina Wróbel (PPS w Laskach) i Kamila Kłodnicka (PPS w Laskach)

III miejsce: Maja Sołtysiak (PPS w Laskach)

Wyróżnienie: Zofia Grycman (PPS w Laskach) i Jan Parzonka (PPS w Trzcinicy)

Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali dyplomami, książkami i kwiatami. O goździki (które były jednocześnie symbolem hasła konkursu „KWIATY”) dzieci obiecały, że będą dbać, aby rosły i zachwycały swoimi kwiatami oraz zapachem.

Przygotowaniem konkursu zajęły się nauczycielki Mariola Bednarek i Maria Wąsala.